Spraw wojska dotyczy pierwsza ikona od góry po prawej stronie ekranu gîównego (z dwoma mieczami) . Po klikniëciu na niej pojawia sië okno, w którym moûemy wypîacajâc wojsku premië podnieôê jego morale . Moûemy takûe przejôê do okna oddziaîów. Tutaj ustalamy, ilu ûoînierzy jest w danym oddziale oraz rozdzielamy punkty ataku i obrony (dwoma przyciskami myszy) Jeûeli obok napisu "Liczebnoôê" postawimy zielony znaczek, to liczebnoôê bëdzie sama wzrastaîa aû do granicy 3-4 tysiëcy. Jeûeli klikniemy jeszcze raz, znaczek zrobi sië ûóîty a liczebnoôê bëdzie rosîa bez przerwy . Zwiëkszanie liczby ûoînierzy kosztuje nas okreôlonâ liczbë surowców i ûîota . Utrzymanie oddzaîu powyûej 3-4 tys. kosztuje rocznie 3 sztuki zîota.